Треньорът на Милан Дженора Гатузо разкри какво е променил на почивката на мача с Рома, за да може тимът му да спечели с 2:0 на „Олимпико“. „Росонерите“ вече нямат загуба в 12 поредни мача и скъсиха още повече преднината от 4-тия Интер. В момента разликата е 7 точки, а в следващия кръг е голямото дерби на Милано.
„Рома е много добър отбор и ние трябваше да се борим наистина много здраво, за да ги победим. Хареса ми характера на момчетата. Страдахме доста през първото полувреме, но през второто опитахме да играем друг футбол.
Мисля, че отборът можеше да се представи много по-добре този сезон, включително и в първите мачове, откакто станах треньор тук. Та ние изпуснахме точки срещу Беневенто. Не мисля, че разликата е в качеството, по-скоро в усилената отборна работа и решителността ни“, каза Гатузо.
„През първото полувреме бяхме прекалено предвидими. Лично аз предпочитах да имаме повече пробиви по фланговете и бековете ни да са по-активни. Франк Кеси допринесе много за гола на Калабрия, защото отиде на фланга и освободи пространства.
Сега ни предстои много важен мач с Лацио от полуфиналите за Купата (0:0 от първата среща), а ние наистина искаме да стигнем до финала. След това ще мислим за Интер, Арсенал и останалите мачове. Да, Арсенал загубиха днес, но ние не сме Манчестър Сити. Ще трябва да сложим шлемовете си и да влезем в битката“, каза още Гатузо.








Ретро парад с благотворителна кауза събра стотици в Бургас
НАП откри нарушения в 100 обекта по Черноморието за седмица
Украински дронове удариха обекти край Санкт Петербург
13 души са задържани при акцията на ГДБОП във ВиК - Бургас
Анима, Димитър Атанасов и Христо Малденов за пътя към успеха
Осем хеликоптера са достатъчни за спешната помощ у нас
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Хабиб потвърди: Умар Нурмагомедов започна подготовка за битката със Сонг Ядонг
Макс Холоуей вече мисли за Махачев и Гейджи преди битката с Макгрегър
Гриша Ганчев заплаши Станка Златева със съд
Посрещнаха с хляб и сол медалистите ни в джудото
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар10:54 | 26 фев 2018 г.
Напиши коментар