Фиорентина и Рома завършиха 1:1 в среща от 11-ия кръг на италианското футболно първенство. Домакините постигнаха трето поредно равенство в калчото и с актив от 16 точки останаха на шестото място.

Столичани владееха повече точката и отправиха повече точни удари, но записаха трети последователен мач без успех в Серие "А" и заемат седмата позиция също с 16 точки.

Един Джеко можеше да открие за гостите в средата на първото полувреме, но стреля над гредата от наказателното поле.

След малко повече от половин час Фиорентина поведе. Вратарят Робен Олсен повали Джовани Симеоне в наказателното поле, а Жордан Верету реализира отсъдената дузпа.

Малко след почивката Албан Лафон отрази опасен изстрел на Николо Дзаниоло от Рома, а домакините отвърнаха с шут на Жерсон по диагонала, който Олсен изби в корнер.

Рома все пак стигна до изравняване пет минути преди края, когато Албан не успя да боксира добре центриране от ляво и Алесандро Флоренци с удар от въздуха от 12-13 метра прати топката в мрежата.