Рома завърши наравно 1:1 като гост срещу Дженоа в двубой от 35-ия кръг в италианския шампионат.

През първата част домакините бяха по-активни, но пропуски направиха Джанлука Лападула, Мигел Велосо и Кристиан Куаме. Столичани отговориха с добра ситуация, пропиляна от Федерико Фацио.

Всичко най-интересно е случи в самия край на двубоя. В 82-ата минута Стефан Ел Шарауи изведе напред "вълците" с диагнален удар, превърнал се в гол.

Гостите смятаха, че ще стигнат до успеха, но в първата минута на добавеното време Кристиан Ромеро се възползва от грешка в защитата на Рома и с глава изравни след изпълнение на корнер.

В петата минута на добавеното време Дженоа изпусна дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Антонио Миранте срещу Паоло Мацолени. Стражът Миранте отрази удара от бялата точка на Антонио Санабрия и спаси едната точка в полза на гостите.

След това равенство Рома има актив от 59 точки на пето място в класирането, като изостава на три точки зад Аталанта.

Дженоа продължава битката за оцеляване в елита, след като събра 36 точки и заема 16-та позиция до момента.
По-късно тази вечер Наполи е домакин на Каляри.