Залата на ЦСКА ще бъде домакин на 7-мия турнир по хандбал за деца родени след 2005 г. за Купата на „Спортна школа“. Участие в изданието тази година ще вземат ученици от 6 столични училища, разделени в две групи по три.

Утре от 9,25 часа е официалното откриване на турнира, а първият мач започва малко след това. Двубоите се провеждат в две полувремена по 10 минути. Победителите от двете групи играят финал, завършилите втори за 3-4 място, а отборите класирали се трети за 5-6 място.

„Турнирът вече е традиционен и се радва на много добър интерес. Целта и тази година ще бъде да накараме децата да спортуват, да получат тази дисциплина и възпитание. Надяваме се все повече деца да започнат да спортуват, защото те са нашето бъдеще“, заяви организаторът Василен Челебиев.

Осигурени са специални награди и изненади за учениците. Ще бъдат наградени и най-добрите състезатели - за най-добър вратар, най-добър защитник, голмайстор и най-добър състезател на турнира.