Полузащитникът на руския национален отбор по футбол Алан Дзагоев почти сигурно ще бъде готов за осминафиналите на Мондиал 2018.

Дзагоев получи контузия в задната част на бедрото през първото полувреме в мача на откриването на Световното първенство, който домакините спечелиха с 5:0 срещу Саудитска Арабия на 14 юни.

"Алан продължава да се възстановява от травмата. Хубавото е, че забелязва положителна динамика, която ни позволява да разчитаме, че той ще бъде на разположение за елиминациите", коментираха от лекарския щаб на Русия.

Домакините си осигуриха класиране на осминафиналите, след като победиха и Египет с 3:1, а Уругвай излъга с 1:0 Саудитска Арабия.

В днешното занимание на "Сборная", което беше възстановително, не се включиха Дзагоев, Юрий Жирков и вратарят Игор Акинфеев.