И без намесата на видео-асистент съдията същите отбори са щели да продължат напред на световното първенство, отчете вестник "Марка". Единствената разлика е щяла да бъде в позициите на тимовете в някои от групите.
Критиките към новата система не са никак малко, след като според мнозина реферите разчитат твърде много на нея, а освен това в някои ситуации отново трябва да решават сами и това продължава да предизвиква полемики.
Испанското издание изчислява, че само в 3 от групите е щяло да има разместване на позициите, което е щяло да доведе до различни съперници на отборите и различни места в схемата, в сравнение с настоящата.
Това са групи В, С и D, като в първата Испания нямаше да бъде на първо място, а на второ, а победата щеше да е за Португалия. В последните мачове и на двата тима имаше участие на ВАР, но без системата те пак щяха да се класират.
В трета и четвърта група е щяло да бъде същото, като Франция и Дания са щели да разменят местата си и съответно да играят срещу Хърватия и Аржентина, а не както е в момента. В група D пък шведите нямаще да са първи, заради получената с ВАР дузпа в мача с Корея и щяха да играят с Бразилия. Германия пак щеше да отпаде, а Мексико да бъде на върха и да играе с Швейцария.
Всичко това със сигурност ще продължи да създава полемики и за в бъдеще, но по всичко изглежда, че от ФИФА не смятат да променят нововъведението.








Лабораторно създаден мозък може да промени лечението на гръбначните травми
Рецепта за здравословен сладолед от плодове
Земетресение от 6,1 по Рихтер край Куба
Шакира: Мислех се за по-крехка
Велурените чанти се завръщат през лято 2026
Войната в Украйна води до ръст на преждевременните раждания в някои региони
В Ибиса с риалити звезди: Коул Палмър дави мъката от пропускането на Световното
Volkswagen вдига цените заради новия екостандарт Euro 7
Новите модели на KIA сами ви пазят от глоби за превишена скорост
10 от най-великите шедьоври на Maserati
В Индия пускат мотоциклети на алкохол
Станка Златева: Българската борба се възражда
Атанас Божилов е готов за следващото предизвикателство
Отличен уикенд за българските таекуондисти на Grand Prix Roma и President’s Cup Europe 2026
Антъни Джошуа: Агит Кабайел има потенциал да властва в тежката категория
Кои храни можем да спасим и кои трябва да изхвърлим?
Доц. д-р Владимир Наков: Има стремеж на интегриране на психичното здраве в цялостното здравеопазване
Болести на перикарда при пациенти с онкологично заболяване
ВМА първа в България с иновативна технология за повишаване безопасността на кръвните продукти
Коментари
Напиши коментар14:43 | 29 юни 2018 г.
12:57 | 29 юни 2018 г.
12:46 | 29 юни 2018 г.
11:43 | 29 юни 2018 г.
11:32 | 29 юни 2018 г.
11:21 | 29 юни 2018 г.
11:08 | 29 юни 2018 г.
Напиши коментар