Британецът Кайл Едмънд се класира за втора поредна година за четвъртфиналите на турнира по тенис в австралийския град Бризбейн с награден фонд 528910 долара.

Едмънд пласира 12 аса и спечели срещу шампиона от надпреварата на АТП "Следващата генерация" за 2017 година Хьон Чун (Република Корея) със 7:6(3), 5:7, 6:4 след 2:38 часа игра.

Така 50-ият в света британец очаква водача в схемата Григор Димитров, който започва защитата на титлата си по-късно днес срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джон Милман.

Едмънд пропусна четири брейкбола в първия сет, който все пак спечели с тайбрек, след като направи серия от шест поредни точки в него.

Във втората част британецът пропиля аванс от 3:1 гейма и допусна обрат, но в решаващия трети сет той реализира единствен пробив за 4:3 и запази аванса си до края.

Димитров, който е трети в класацията на АТП в момента, има една победа в един мач срещу Едмънд - със 7:5, 4:6, 6:3 във Вашингтон през миналата година.

Райън Харисън (САЩ), който е партньор на българина на двойки, също достигна до четвъртфиналите на сингъл след успех срещу германския квалификант Яник Ханфман с 6:7(5), 6:4, 6:2.

Американецът имаше проблеми в началото, но след 3:3 във втория сет той взе осем от следващите десет гейма по пътя си към обрата.

За място на полуфиналите Харисън ще играе срещу Денис Истомин (Узбекистан), който се справи с Джаред Доналдсън (САЩ) със 7:6(5), 6:2.

Истомин на два пъти навакса пробив пасив в първия сет при 1:2 и при 5:6 гейма, след което взе оспорвания тайбрек. Във втората част той доминираше и заслужено стигна до победата.