Какво ще се случи с тениса след края на ерата на Роджър Федерер, Рафаел Надал и Новак Джокович? Кой ще ги замени? Има ли достатъчно талант и харизма в следващото поколение, за да вдъхновява феновете в идните десет години? С отговорите на тези въпроси се зае легендата Джон Макенроу в рубриката си "Самопровъзгласилият се комисар на тениса" по "Евроспорт".
"Докато гледах мача между Григор Димитров и Ник Кириос, най-накрая получих прозрение какво може да е бъдещето на нашия спорт. Беше епично, напрегнато, страстно и диво", заяви носителят на шест титли от Големия шлем и бивш №1.
"Способността на Димитров да играе по-добре във възловите точки направи разликата в този мач. Но Кириос е абсолютно непредвидим, а гръмотевичните му удари са чиста доза брилянтност. Втори сервис с 220 км/ч при точка за пробив? Шегуваш ли се? Този е по-луд, отколкото си мислех", допълни американецът, цитиран от "Дневник".
В лицето на канадския тинейджър Денис Шаповалов Макенроу вижда друг от вълнуващите играч на бъдещето. "Наскоро казах, че Шаповалов може да влезе в топ 5 до няколко месеца. Трябва да призная, че може би малко избързах. Но въпреки че го видях да се срива в петия сет срещу Цонга, все още вярвам в това момче. На моменти той е също толкова гръмотевичен, колкото Кириос, и има ледено спокойствие."
Според Макенроу е крайно време соченият от мнозина специалист Александър Зверев да сложи край на серията от ранни отпадания в турнирите от Големия шлем. "Имаш много време пред себе си, но трябва да се отървеш от този комплекс. Какъв №1 искаш да бъдеш - Роджър Федерер или Марсело Риос?"
Макенроу обяви и списък от няколко млади играчи, които "вече са тук и чукат на вратата" - Хьон Чун, Андрей Рубльов, Франсис Тиафо, Данийл Медведев, Борна Чорич, Алекс де Минор и Карен Хачанов.







Хороскоп за всички зодии за 11 декември: Добри новини за Козирозите и Водолеите
Умни колела навлизат в автомобилната индустрия
Над 40 задържани на протеста в София: Агитки и локали - МВР гледа видеоматериали
Защо носът ни се запушва или тече в студеното време
Може ли Западът да изгони Русия от Централна Азия?
Зодиите, които ще намерят любовта по празниците
Дъщерята на Скалата потвърди връзката си с млада кечистка
Датската разузнавателна агенция разглежда САЩ като потенциален проблем за сигурността
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Важна сбирка на българския бокс
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментар12:09 | 23 яну 2018 г.
Напиши коментар