Водачът в схемата Марин Чилич отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Рио де Жанейро с награден фонд 1,7 милиона долара.

Хърватиът, който игра финал на Откритото първенство на Австралия миналия месец, загуби от французина Гаел Монфис с 3:6, 6:7(8). Мачът бе прекъснат в края на втория сет заради проливен дъжд, но след подновяването Мофис запази концентрация и приключи срещата за още 5 минути игра.

В следващия кръг французинът ще срещне шестия в схемата Даниел Шварцман.

Поставеният под номер 2 Доминик Тийм се класира за третия кръг, след като съперникът му Пабло Андухар от Испания се отказа в седмия гейм на първия сет при 4:2 заради контузия.

Тийм, който е защитаващ титлата си в Рио от миналата година, ще срещне друг испанец на четвъртфиналите - Фернандо Вердаско. Вердаско, осми в схемата, се наложи над аржентинеца Николас Кикер с 6:7 (3), 6:2, 6:0.