Водачката в световната ранглиста Ашли Барти (Австралия) отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Шампионката на "Ролан Гарос" Барти загуби от Алисън Риск (САЩ) с 6:3, 2:6, 3:6 за 97 минути. 29-годишната Риск, 55-а в класацията на WТА, достигна за първи път в кариерата си до четвъртфинал в турнирите от Големия шлем.

Тя загуби първия сет, но във втората част поведе с 4:1 и до края й доминираше. Решителният трети сет започна равностойно, но след 3:3 американката взе три поредни гейма, за да триумфира. Тя пласира 30 печеливши удара и допусна едва 15 непредизвикани грешки, с 10 по-малко от Барти.

Поставената под номер 8 Елина Свитолина (Украйна) също достигна до първия си четвъртфинал на "Уимбълдън" след категорично 6:4, 6:2 над 24-ата в схемата Петра Мартич (Хърватия). Свитолина направи ключова серия от седем поредни гейма, след която взе първия сет и поведе с 4:0 във втория по пътя си към успеха.

Китайката Шуай Чжан продължава сензационното си представяне на тревата в Лондон, след като елиминира в четвъртия кръг Даяна Ястремска (Украйна) с 6:4, 1:6, 6:2. Любопитното е, че Чжан, 50-а в световната ранглиста, нямаше победа на "Уимбълдън" в предишните си пет участия в основната схема.

Чехкинята Барбора Стрицова пък ще играе на четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания за втори път след 2014 година, след като отстрани номер 21 Елизе Мертенс (Белгия) с 4:6, 7:5, 6:2. Мертенс взе първия сет с решителен пробив в десетия гейм, а във втората част тя поведе с 5:2, но получи физически проблем и Стрицова взе следващите девет гейма по пътя си към обрата.