Наоми Осака започна с трудна победа защитата на титлата при жените на Откритото първенство на САЩ. Поставената под номер 1 японка победи 84-а в света рускиня Анна Блинкова с 6:4, 6:7 (5), 6:2.

Осака се завърна на корта "Артър Аш" след победата си на финала на турнира миналата година срещу Серина Уилямс. 21-годишната японка изоставаше с 1:4 в първия сет, но успя да го спечели с 6:4. След това загуби втория с тайбрек, а в третия бе убедителна след 6:2.

Осака имаше проблем с лявото коляно и отказа турнир по рано този месец, като в мача срещу Блинкова носеше стягаща лента. Осака имаше проблем на първи сервис и допусна 43 непредизвикани грешки, почти двойно повече от своята съперничка.

Рускинята Анна Калинская поднесе изненадата в първия кръг, като елиминира 11-а поставена Слоун Стивънс. Калинская премина през квалификациите, където победи първата ракета на България Виктория Томова.

Стивънс, която преди две години триумфира с титлата на Ю Ес Оупън, този път разочарова почитателите си и загуби от 20-годишната рускиня с 3:6, 4:6.

Американската публика бързо намери нова любимка в лицето на 15-годишната Кори Гоф, която спечели дебюта си на турнира срещу три години по-възрастната от нея рускиня Анастасия Потапова с 3:6, 6:2, 6:4.

Четвъртата в схемата Симона Халеп прекъсна негативна серия на Откритото първенство на САЩ и се класира за втория кръг след победа над Никол Гибс с 6:3, 3:6, 6:2.

Румънката отпадаше още в първия кръг в предишните две години, но този път успя да преодолее тази начална фаза след успех срещу 135-а в света.