Тотнъм шокира неприятно Манчестър Юнайтед и постигна успех с 2:0 в Лондон, в среща от 25-ия кръг на Висшата лига.

Това е и трети пореден домакински успех на "шпорите" над този противник.

Ериксен реализира още в първите секунди след удар от няколко метра.

В 28-ата минута Джоунс си вкара топката в мрежата при опита да я изчисти и така направи ситуацията за гостите невъзможна.

След този мач Юнайтед е 2-и с актив от 53 точки, а Спърс е на 5-ата позиция с 48.

Срещата започна по превъзходен начин за домакините и те стигнаха до попадение още преди да е изтекла първата минута.

След една много добра атака, Ериксен бе намерен малко пред границата на малкия пеналт и с точен удар не остави шансове на Де Хеа.

Още в 3-ата минута Санчес и Погба се опитаха да освободят място на Лингард в наказателното поле, за да може да стреля, но Лорис се намеси добре.

През следващите минути темпото продължи да бъде високо.

В 12-ата минута Джоунс се изпречи на топката с тяло след удар на Али и така предотврати сериозна опасност.

Десет минути след това Санчес отправи удар от дистанция, който премина над вратата.

В 28-ата минута Юнайтед получи и втори удар,след като Джоунс си вкара автогол.

Трипиър центрира коварно една топка в наказателното поле, а бранителят на Юнайтед директно си я вкара във вратата с рак при опита да я избие.

Малко след това Юнайтед можеше да намали чрез Погба, но той не се ориентира добре в наказателното поле.

В 33-ата минута Юнайтед претендираше за дузпа заради игра с ръка на Али, но в крайна сметка такава не бе свирена.

До почивката нямаше повече голове и резултратът остана непроменен.

Минути след подновяването на играта Али отправи удар, който премина покрай вратата.

В 54-ата минута Алексис претендираше за дузпа, след като според него топката е ударила в ръката Сон, но реферът не уважи искането му.

Минути след това удар на чилиеца бе отразен от Лорис, който спаси вратрата си.

В 65-ата минута Ериксен отправи хубав удар от фаул на около 25 метра, но топката профуча покрай вратата.

Минути след това датчанинът имаше нов шанс да се разпише, но и този път стреля покрай вратата.

До самия край гостите опитваха всячески поне да вкарат почетен гол, но замисълът им не се получи.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:0