Манчестър Сити успя да спечели трудното гостуване на Тотнъм с 3:1 на "Уембли" в среща от 34-ия кръг на Висшата лига.

Гостите откриха чрез Жесус в 22-ата минута, а три минути след това Гюндоган бе точен от дузпа.

Ериксен намали в 42-ата минута, но всичко в този мач бе решено в 72-ата минута от Стърлинг, който оформи крайния резултат в мача.

След този сблъсък Сити е лидер с 87 точки, а Спърс е на 4-ата позиция с 67 точки.

Тимът практически прекъсна кошмарна серия от три поредни загуби - две от Ливърпул в Шампионската лига и една от Манчестър Юнайтед в дербито на града.

След тази победа на практика титлата за Сити изглежда сигурна и тя може да спечелена при загуба на Юнайтед срещу Уест Бромич утре.

Срещата започна изключително добре за гостуващия тим и момчетата на Пеп Гуардиола направиха няколко сериозни атаки през първите минути.

В 4-ата минута Сане засече прекрасно центриране на Стърлинг, но топката разтресе гредата и гол нямаше.

Де Бройне и Стърлинг имаха хубави положения през следващите минути, но ударите им не бяха от най-прецизните.

Все пак Сити стигна до попадение чрез Жесус, който в 22-ата минута се разписа , след като овладя добре една хубава топка от Компани и прецизно я прокара покрай стража на противниковия тим.

Само три минути след това преднината на гостуващия тим вече бе удвоена.

Стърлинг бе повален на терена от Лорис и реферът отсъди дузпа, а Гюндоган не сгреши при нейното изпълнение.

Все пак домакините се поактивизираха и в 42-ата инута Ериксен намали и по този начин ги остави в играта.

Той бе изведен сам срещу вратаря и технично го изпревари за топката, за да я прокара покрай него.

След почивката Тотнъм започна да играе по-добре и създаде няколко добри атаки.

В 64-ата минута обаче Жесус бе на косъм да убие интригата, след като излезе сам срещу вратаря, но стреля много неточно.

Точно осем минути след това обаче Стърлинг вкара за 1:3. Лорис изби топката в краката му, а крилото не сгреши и реализира.