Късна дузпа реализирана от Хюн-Мин Сон донесе 3:2 за Тотнъм срещу Саутхемптън в преиграването и място в 5-ия кръг за ФА Къп.

В Северен Лондон двубоят бе доста интересен, а домакините изоставаха в резултата 15 минути преди края, но стигнаха до успеха и осигури домакински сблъсък с Норич в следващия етап.

Гостите бяха по-добри в дълги периоди от сблъсъка, но в 12-ата минута Джак Стивънс си отбеляза автогол след удар на Танги Ндомбеле.

Шейн Лонг изравни в 34-ата след добавка, след което в 72-ата Дани Ингс изведе южняците напред с фалцово изпълнение. Лукас Моура обаче направи 2:2 с хубав удар в 78-ата минута.

Последва и ключовия момент, при който Деле Али даде отлична топка и Сон падна в наказателното поле след лек контакт с вратаря Ангъс Гън. Дузпата изглеждаше лека, но тя бе потвърдена и кореецът бе безкомпромисен от бялата точка, за да донесе победата.