Полша спечели пета поредна победа в група D на Световното първенство, след успех над домакините от България с 3:1. С успеха си полският тим завърши на първо място в групата, докато България остана трета.

За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Николай Учиков, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов и либеро Теодор Салпаров. Стартовата шестица на Полша бе Пьотър Новаковски, Бартош Курек, Артур Шалпук, Фабиан Джизга, Михал Кубяк, Якуб Кохановскиу и либеро Павел Заторски.

Двубоят започна равностойно с две изравнявания на резултата, след което с ас на Братош Курек Полша поведе с 4:2. Поляците продължиха с добрата игра и успяха да поведат с 4 точки при 7:3, а при първото техническо прекъсване прекъсване резултатът бе 8:5 за гостите. Полша успя да поведе с 5 точки след грешка на Виктор Йосифов на началния удар, страхотна атака на Михал Кубяк и точка от начален удар на Фабиан Джизга. Поляците показаха страхотна класа и след две успешни блокади и атака на Валентин Братоев в аут поведоха при второто техническо прекъсване с 16:8. До края на гейма Полша не срещна никакви трудности и с единична блокада на Бартош Курек затвориха гейма с убедителното 25:14.

Поляците поведоха с 2 точки в началото на втората част при 3:1, но българите изравниха при 6:6 след точка на Виктор Йосифов от начален удар. Последваха две отлични атаки на националите ни чрез Николай Учиков и Тодор Скримов и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за България. След прекъсването България успя да поведе с 3 точки при 12:9 след две успешни атаки на Николай Учиков. До второто техническо прекъсване, което дойде след страхотна атака на Тодор Скримов при 16:13, резултатът се движеше точка за точка. България успя чрез страхотна блокада на Валентин Братоев да поведе с 5 точки 20:15. След 23:18 за националите ни Полша успя да отбележи четири поредни точки и намали пасива си до точка - 22:23. Националите ни пропуснаха един гейм бол, но взеха гейма с 25:23.

България започна отлично третата част и поведе с 3:0, но с мощен начален удар и страхотни атаки поляците реализираха 4 поредни точки и обърнаха до 4:3 в своя полза. България изравни веднага при 4:4 с отлична атака по диагонала на Тодор Скримов, но Полша отново дръпна с 2 точки и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за гостите. Полша увеличи преднината си до 5 точки при 11:6. След две поредни грешки в атака на Николай Учиков и Мирослав Градинаров Поляците поляците поведоха със 7 точки ри 14:7, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:9 за гостите. След 20:14 за Полша националите ни успяха да реализират три поредни точки и намалиха пасива си до 3 точки - 17:20. Поляците пропиляха един гейм бол, но след грешка при начален удар на Мирослав Градинаров взеха третата част с 25:22.

В началото на четвъртата част Полша отново поведе с 2 точки при 3:1, но националите ни изравниха при 3:3. Последваха три изравнявания на резултата, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за България. Последваха четири изравнявания на резултата, след които Полша поведе с 3 точки при 14:11, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за гостите. Националите ни веднага изравниха при 16:16, след което последваха седем изравнявания, след които гостите поведоха и взеха гейма с 25:23 и съответно мача с 3:1.

В групата Полша завърши на първо място с 5 победи и 15 точки при геймова разлика 15:3. Втори е тимът на Иран с 4 победи, една загуба и 11 точки и 12:7: геймово съотношение. България остана трета с три успеха и две поражения, 9 точки в актива си и с 11:6 геймова разлика. Финландия завърши на четвъртото място с две победи, три загуби и 6 точки в актива си при геймово съотношение 9:12. Отборът на Куба е пети с 1 победа, 4 загуби и 3 точки в актива си при геймово съотношение 6:13. На последното място в групата остана тимът на Пуерто Рико, който инкасира 5 загуби и завърши с 1 точка и геймово съотношение 3:15.