България направи обрат и победи с 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:23, 15:11) вицешампиона от миналия сезон Франция в двубой от турнира Лигата на нациите по волейбол за мъже. В Нинбо (Китай) "трикольорите" изоставаха с 0:2, но успяха да спечелят драматично в пет гейма, нанасяйки първото поражение за "петлите", заемащи втора позиция в класирането до момента.

Воденият от Силвано Пранди състав прекъсна серията си от четири последователни поражения и се изкачи до 11-то място след шест изиграни срещи в надпреварата през 2019 година.

В първата част французите имаха пълно превъзходство и закономерно поведоха в резултата след 25:21. Вторият гейм приключи при 25:23 и отново беше в полза на Франция, но в нея българският тим значително подобри играта си в защита.

Обратът започна в третата част, когато представянето на България в атака също беше на по-високо ниво. Срещата стигна до тайбрек след 25:21 и 25:23 в полза на "трикольорите". Те имаха преднина от 8:5 в средата на петия гейм, в който Франция допусна множество грешки при начален удар. Стигна се до 15:11 в полза на българите, които показаха силна игра на блок.

Най-резултатен за българския отбор стана Розалин Пенчев с 15 точки, а Светослав Гоцев добави още 8 точки за втория успех в турнира през сезона. Жан Патри се отличи с 13 точки за състава на Франция.

От 15 до 17 юни България е домакин на предстоящия турнир във Варна, където съперници на "лъвовете" ще бъдат Австралия, Япония и Италия.