Мъжкият национален отбор на България отстъпи на Русия с 0:3 (20:25, 20:25, 21:25) във втория си мач от група 16, на турнира в Куияба (Бразилия), от четвъртия уикенд във Волейболната лига на нациите.

Победата бе девета за „Сборная“, която заема трето място във временното общо класиране на Лигата с 2 загуби и 26 точки. Въпреки поражението волейболистите ни запазват 12-о място в подреждането с 3 победи и 8 точки.

Селекционерът Силвано Пранди започна със следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Красимир Георгиев, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро.

В първите две части руснаците диктуваха играта изцяло. “Лъвовете“ се опитваха да бъдат равностойни, но имаха частичен успех и съперникът наложи волята си след двадесета точка.

В третата част националите ни показаха повече възможности и поведоха с 10:6, но не успяха да запазят аванса си. Руснаците постепенно стопиха пасива и изравниха играта при 15:15. След отлични изяви на Виктор Полетаев руснаците дръпнаха в резултата, запазиха разликата и затвориха мача в три гейма.

Най-резултатен за българския тим бе Цветан Соколов с 15 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака). Мартин Атанасов и Светослав Гоцев завършиха със 7 точки.

Реализатор за победата на Русия стана Виктор Полетаев с 20 точки (2 блока, 4 аса и 64% ефективност в атака) за победата. В последната си среща на турнира в Бразилия, „лъвовете“ излизат срещу Германия. Мачът е на 24 юни от 00:00 ч.