Женският национален отбор на България завърши с успех в контролите с Хърватия, които са част от подготовката и на двата тима за олимпийската квалификация в Апелдоорн (Нидерландия), която ще се проведе от 7 до 12 януари.

Националките, водени от Иван Петков, отбелязаха категоричен успех в последната контрола с Хърватия.

"Лъвиците" победиха съперника с 3:0 (28:26, 25:14, 25:22) в третия мач помежду им, който се игра в столичната зала "Христо Ботев". Проверката бе затворена за публика.

Така българските волейболистки загряха за европейската олимпийска квалификация с два успеха и един равен резултат (2:2 гейма).

С най-голям актив за победата на България бе капитанът Елица Василева с 19 точки, Мира Тодорова добави 10 точки (4 блокади). За хърватския тим Николина Божичевич завърши с 12 точки (3 аса, 2 блокади).

България е в предварителна група А на турнира, заедно с Полша, Азербайджан и Нидерландия. Тимът на Хърватия е в другата група В, като съперници са Турция, Белгия и Германия. Само първенецът от турнира получава квота за олимпийските игри в Токио 2020.