Атлетико Мадрид победи с 3:0 у дома състава на Лас Палмас в среща от 21-ия кръг на испанския шампионат.

В 23-ата минута удар на Антоан Гризман срещна гредата, а всичко по-интересно от сблъсъка в испанската столица беше след почивката.

Логичното се случи в 61-ата минута когато Гризман даде аванс в полза на "дюшекчиите". Само три минути след това отново страничният стълб попречи на френския национал да се разпише във вратата на гостите.

В 73-ата минута опитният Фернандо Торес покачи преднината на Атлетико на два гола с точен удар от наказателното поле. Две минути преди изтичане на редовното време Томас оформи класическия успех с удар на празна врата.

След тази победа Атлетико Мадрид заема второто място в Примера дивисион с актив от 46 точки. Лидерът Барселона е с осем точки повече. По-късно тази вечер ксаталунците играят у дома с Алавес. Лас Палмас заема незавидната 19-та позиция в класирането със само 14 точки.