Арсенал постигна разгромна победа с 5:1 срещу Евертън в среща от 26-ия кръг на Висшата лига.

По този начин "артилеристите" продължават да играят успешно срещу този противник.

След успеха си лондончани заемат 6-ото място в класирането с актив от 45 точки и са само на 5 точки от топ 4.

Пиер Емерик Обаммеянг успя да дебютира с гол за тима.

Другото ново попълнение - Хенрих Мхитарян, направи феноменален мач и асистира за три от головете на тима.

С хеттрик в мача се отчете Рамзи, който вкара в 6-ата, 19-ата и 74-ата минути, а Кошчелни и Оба също се разписаха - в 14-ата и 37-ата.

Калвърт-Люин вкара почетното попадение за гостите в 64-ата минута.

Домакините получиха тежък удар, след като Петър Чех бе принудително заменен заради травма.

Срещата започна изключително добре за домакините и още в 6-ата минута те стигнаха до попадение.

Мхитарян намери Рамзи в малкото наказателно поле и за уелсеца не остана нищо друго освен да вкара топката в опразнената мрежа.

В 14-ата минута Кошчелни удвои аванса на своя тим, след като от близка дистанция успя да плонжира с глава една отклонена от Мустафи към него топка.

По този начин домакините вече дръпнаха с две попадения.

Третият гол не закъсня и дойде само пет минути по-късно и бе дело отново на Рамзи.

Той отправи удар извън наказателното поле и направи резултата в срещата класически.

В 37-ата минута Обамеянг увеличи още аванса на домакините.

Мхитарян го изведе сам срещу вратаря и за африканеца не остана нищо друго освен да го прехвърли елегантно и да вкара.

До почивката не паднаха повече голове, но през второто полувреме гостите все пак вкараха почетен гол.

В 64-ата минута Калвърт-Люин засече с глава центриране на Мартина и реализира.

Рамзи пък успя да оформи своя хеттрик в 74-ата минута. Той бе намерен от Мхитарян на точката на дузпата и не сгреши.

С оглед на повече от комфортната преднина на домакините темпото драстично поспадна и нямаше повече голове до края.

AРСЕНАЛ - ЕВЕРТЪН 5:1