Григор Димитров претърпя нов голям резил, след като отпадна още на старта в Индиън Уелс и бе победен от испанския ветеран Фернандо Вердаско, който го надви след 7:6(4), 4:6, 6:3.

Това стана в мач от 2-ия кръг на турнира, а следващото препятствие пред испанеца ще бъде американският младок Тейлър Фриц, който малко изненадващо успя да се справи с Андрей Рубльов.

В първия сет Гришо дръпна с пробив в четвъртия гейм, но испанецът го върна и в крайна сметка двамата си взимаха подаванията до края на сета, за да се стигне до тайбрек.

В него испанецът бе безкомпромисен и даде едва четири точки на нашенеца.

Във втория сет хасковлията регистрира два пробива, а испанецът - само един, и в крайна сметка изравни сетовете.

В третия и заключителен сет двамата си взимаха подаванията до 3:3 гейма, а в осмия гейм Нандо достигна до решителен пробив и след това си взе подаването, за да спечели и самия мач.