Сърбия и Румъния завършиха наравно 2:2 в двубой от Лига C на Група 4 от Лигата на нациите, игран на стадион "Партизан"

Двата отбора изиграха едно истинско балканско дерби, показвайки сериозен хъс и борбеност, но така и не излъчиха победител в мача. Александър Митрович вкара и двата гола за западната ни съседка, а Николае Станчу и. Георге Тукудеан бяха точни за гостите.

Така Сърбия зае второто място в групата си с актив от 4 точки, колкото има и тимът на Черна гора, но с по-добра голова разлика. Румъния пък е на 3-ото място с 2 пункта. Отборът на Литва е последен с 0.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6kOwRuiHaR0" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Дoмакините започнаха по-добре срещата, но въпреки това северната ни съседка стигна до първото интересно положение. Александру Чипчиу си освободи пространство и нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле, който обаче премина на сантиметри встрани от дясната греда.

Две минути по-късно центриране от корнер намери главата Александър Митрович, който насочи топката към вратата. Чиприан Татарусану обаче демонстрира страхотен рефлекс и отклони кълбото в гредата.

Логичното се случи в 26-ата минута, когато Александър Митрович се оказа на точното място в точното време след мощен удар на Александър Коларов и вкара с лекота от добавка.

В следващите минути гостите се опитаха да отвърнат на удара, но така и не успяваха да намерят път към вратата на Дмитрович. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част румънците бързо се върнаха в мача, след като получиха правото да изпълнят дузпа. Коларов повали на земята съперников играч и съдията Владислав Безбородов посочи бялата точка. Николае Станчу се нагърби с отговорността и запази хладнокръвие - 1:1.

Попадението определено раздвижи играта и атактите пред двете врати се изостриха. В 59-ата минута Денис Михай Драгуш проби опасно отляво и прати техничен диагонален изстрел. Топката обаче мина покрай лявата греда.

Сърбите успяха да поведат за втори път в мача в 63-ата минута. Митрович получи топката в близосто до границата на пеналтерията и между трима румънски защитика успя да отправи неспасяем удар, който остави безпомощен вратаря Татарусану.

Само 5 минути по-късно резултатът отново бе изравнен. Николае Станчу центрира в наказателното поле от ъглов удар, където дебнеше Георге Тукудеан, който прати топката във вратата от трудна позиция.

Резултатът очевидно не задоволяваше двата отбора и те всячески се опитваха да стигнат до победата, но това така и не се случи.

Сърбия - Румъния 2:2

Голмайстори: Александър Митрович (26, 63), Николае Станчу (48), Георге Тукудеан (68)

Сърбия: Дмитрович, Рукавина, Спайч, Великович, Коларов, Максимович, Лукич (Матич 71'), Милинсович-Савич (Костич 64'), Тадич, Ляич (Прийович 77'), Митрович
Селекционер: Младен Кръстаич

Румъния: Татарусану, Манеа, Балаша, Сапунару, Банку, Антон, Марин, Чипчиу (Ротариу 90+3'), Станчу, Драгуш (Митрица 60'), Тукудеан (Кешеру 82')
Селекционер: Козмин Контра