Фулъм и Уотфорд не се победиха в трето поредно издание на това лондонско дерби в рамките на Висшата лига и завършиха 1:1.

„Стършелите“ пристигнаха на „Крейвън Котидж“, след като бяха спечелили и двете си досегашни визити далеч от дома през сезона.

Те откриха резултата още в 87-ата секунда, когато Андре Грей откри резултата след пас на Уил Хюз.

Фулъм не успя да отговори до почивката, но след нея момчетата на Славиша Йоканович надиграха своя съперник и в крайна сметка заслужено стигнаха до точка.

Нападателят Александър Митрович изравни технично резултата в 78-ата минута, засичайки отблизо центриране от ляво.

Така сръбският голаджия реализира петото си попадение през сезона и се изравни на върха в голмайсторската класация на Висшата лига със звездата на Челси и белгийския национален отбор Еден Азар.

Впоследствие Митрович можеше и да направи пълен обрат, ала пропусна една възможност, а после негов удар срещна гредата.

В крайна сметка Уотфорд взе точка и остава на четвъртото място с 13 в своя актив, колкото има и Манчестър Сити, макар шампионите да са с мач по-малко.

Воденият от бившия треньор на Левски тим на Фулъм пък има 5 точки след 6 кръга от Висшата лига.