Верея навакса два гола пасив и шокира Ботев (Враца) в добавеното време на "Трейс Арена" за зрелищното равенство 2:2 в първата среща от 12-ия кръг на Първа лига.

Гостите от Враца започнаха по-активно и логично поведоха в резултата.

В 15-ата минута Петър Александров бе изведен добре отляво, а вратарят Цинцарски бе излязъл доста напред. Последва пас на Александров към Валери Божинов, който с глава се разписа за 0:1.

По-малко от пет минути след това защитниците на Верея избиха топката след центриране от корнер, но тя попадна в Емил Стоев, който от далечна дистанция не остави шансове за Цинцарски за 0:2. Секунди по-късно Емил Стоев направи сериозен пропуск от изгодна позиция.

Първата добра възможност за Верея дойде в 23-ата минута след шут на капитана Антон Огнянов, но неточно над вратата. Девет минути по-късно той дори вкара гол, който обаче не бе признат заради вдигнат флаг за засада. Ботев отвърна в 37-ата минута с опасна атака на Андреас Васев по дясното крило и центриране към Юлиян Ненов, който засече топката с глава и прати покрай вратата.

Домакините заиграха по-добре през втората част и в 53-ата минута намалиха изоставането си в резултата. Теофилис Курупис се разходи между няколко бранители на гостите при самостоятелна акция и с прекрасен завършващ удар вкара за 1:2.

Десет минути по-късно Билел Малек отправи силен удар, но гредата и намеса на вратаря Красимир Костов предотвратиха гол. Едва в 65-ата минута гостите стигнаха до ново опасно положение, след като Валери Божинов открадна топката след грешка в защитата, но не успя да отбележи.

В 79-ата минута тимът от Враца можеше да убие интригата, след като Спас Георгиев центрира към непокрития Петър Атанасов, който от близка дистанция не успя да нанесе голов удар.

ВЕРЕЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:2

0:1 Валери Божинов (15')
0:2 Емил Стоев (20')
1:2 Теофилос Курупис (53')
2:2 Антон Огнянов (93')

Стартови състави:

ВЕРЕЯ : 22. Цинцарски, 4. Мачедзе, 3. Курупис, 14. Василиев, 33. Йоргенсен, 16. Малек, 24. Диара, 8. Станчев, 9. Маламов, 10. Огнянов, 11. Вушурович

БОТЕВ : 33. Костов, 11. Васев, 58. Фиданин, 37. Керчев, 26. М. Иванов, 6. Гаджев, 88. Апостолов, 10. Атанасов, 94. Ненов, 71. Стоев, 86. Божинов