Септември (София) загуби драматично от гостуващия Дунав с 2:3 в реванш от плейофа за оставане в Първа лига.

Столичани бяха спечелили първата среща с 1:0 в Русе, но с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен „драконите“ заеха 11-о място в крайното класиране и си гарантираха елитния статут.

Така Русе ще има тим в Първа лига за четвърти пореден сезон. Септември пък ще се изправи срещу един измежду Монтана и Арда (Кърджали) в директен спор за място в елита.

Здравко Димитров (6) даде начало на головия трилър след разконцентрирана игра на Самуел Инкоом.

След това гостите натиснаха, а усилията им дадоха резултат малко преди почивката, когато Исмаил Иса в 41-ата минута изравни с глава след центриране на Александър Исаевски. Скоро след това Свилен Щерев в 44-ата минута направи пълен обрат след извеждащ пас на Инкоом.

През втората част атаките към двете врати се редяха една след друга, а с по-активни действия домакини изравниха чрез Борис Галчев в 67-ата минута с глава.

Радостта на Септември обаче бе кратка, тъй като Свилен Щерев в 72-ата минута отново даде аванс на гостите. В 80-ата минута Дунав можеше да реши всичко, но Ахмед Ахмедов прати топката в напречната греда.

До края на мача столичани натиснаха и направиха няколко пропуска, за да се поздравят в крайна сметка „драконите“ с победата и оставането си в елита.

СЕПТЕМВРИ - ДУНАВ 2:3 (в първия мач 1:0)
1:0 Димитров (6)