Арда (Кърджали) е новият член на Първа лига! Отборът за първи път в своята история ще участва в елита на България, след като победи с 1:0 след продължения Септември (София), чийто тим от своя страна изпада във втория ешалон.

Като цяло двата тима не показаха особени футболни достойнства през редовното време, но си личеше, че срещата е напълно равностойна и кърджалийци изобщо не отстъпваха на своя противник в игрово отношение.

Двубоят бе белязан и от 3 червени картона – два за Септември и един за Арда.

Първата по-интересна ситуация бе чак в 23-ата минута. Дарко Глишич стреля мощно, но топката рикошира и профуча покрай гредата.

В 31-ата минута Чандъров нанесе силен удар, който обаче не намери очертанията на вратата. Веднага след това, заради горещото и тежко време, двубоят бе прекъснат за кратко, за да могат футболистите на двата отбора да се освежат с глътка вода.В 43-ата минута Глишич шутира по диагонала, ала Караджов спаси.

В даденото продължение Веселин Марчев стреля, топката рикошира в тялото на защитник и излезе в корнер.

В 52-ата минута Марчев стреля параболично от дистанция, но топката мина над вратата.

Секунди по-късно Галчев не успя да намери рамката на вратата със силен удар.

В 57-ата минута титулярният вратар на Септември – Янко Георгиев, получи контузия и бе заменен принудително от Валентин Галев.

В 72-ата минута се откри най-чистото положение в мача и то бе за Арда. Ивайло Найденов изведе прекрасно в наказателното поле Иван Коконов. Последният се озова очи в очи с Валентин Галев, но вратарят запази самообладание и изби удара в корнер.

В 80-ата минута Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

До края на редовното време гол не падна и сблъсъкът влезе в продължения.

В 92-ата минута Септември остана с човек по-малко. Асен Чандъров влезе грубо с бутонките напред в краката Атанас Кръстев. За нарушението той получи втори жълт и съответно червен картон.

В 98-ата минута Коконов стреля от дистанция, но право в ръцете на Галев.

Арда поведе в 111-ата минута. Ахмед Осман получи около точката за изпълнение на дузпа и с прецизен удар намери долния ляв ъгъл за 1:0.

Веднага след изпълнението на център Здравко Димитров стреля от наказателното поле, но високо над напречната греда.

В 117-ата минута Ахмед Осман получи втори жълт и съответно червен картон. За бурна реакция пък Борис Галчев видя директно червения цвят.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 0:1 АРДА (КЪРДЖАЛИ)
0:1 Осман (111)

СЕПТЕМВРИ: 21. Георгиев, 19. Глишик, 6. Бенга, 23. Дюлгеров, 22. Стоичков, 26. Алвеш, 10. Чандъров, 8. Галчев, 13. Димитров, 7. Русев, 20. Мандианго

АРДА: 1. Караджов, 20. Лозев, 3. Сандев, 71. Крумов, 22. Кръстев, 15. Лукас, 6. Найденов, 9, Марчев, 73. Бенгюзов, 17. Коконов, 91. Христов