Берое излезе начело в класирането на efbet лига на България, след като спечели Дербито на Тракия 2:0 на собствен терен срещу Ботев (Пловдив). Мартин Камбуров от дузпа и малко щастлив гол на Иван Минчев от фаул.

Попадението на Камбуров е под номер 222 за него в елита на българския футбол. С днешната победа беройци излязоха начело в класирането.

Първата възможност в мача противно на развоя му беше за гостите от Пловдив. В 3-ата минута те получиха правото да изпълни пряк свободен удар. Тодор Неделев стреля от фаула, но Душан Перниш реагира добре и изби топката.

В 11-ата минута Педро Еуженио тресна страничната греда на вратата, пазена от Георги Аргилашки, и пропусна първата възможност за домакините. До края на първата част повечето положения бяха пред вратата на Ботев, но чак три минути преди края й отново Еуженио затрудни вратаря Аргилашки.

Началото на второто полувреме беше вихрено за Берое. Най-напред Еуженио за пореден път постави на изпитание вратаря на гостите, а в 52-ата минута домакините стигнаха до дузпа. Закъснелият Ничев препъна откъсващия се Иван Минчев, което му костваше втори жълт и червен картон, както и дузпа. Ветеранът Мартин Камбуров вкара, въпреки че вратарят Аргилашки уцели ъгъла му.

В 77-ата минута беройци имаха прекрасна възможност да стигнат до втори гол, като от 7-8 метра Зоран Йосипович стреля след пас на Еуженио, но Кристиян Димитров подложи крак и изби в корнер. При последвалия корнер след удар на Бандаловски топката се отби в страничната греда.

В 83-ата минута домакините затвърдиха победата с втори гол, като негов автор по доста куриозен начин стана Иван Минчев. Той изпълни фаул от над 35 метра, топката тупна пред вратаря и той заблуден от движението на Бандаловски и Йосипович не успя да реагира по най-добрия начин.

Берое - Ботев Пловдив 2:0

Голмайстори: Мартин Камбуров (53'-д.), Иван Минчев (83')

Берое: Душан Перниш, Ерол Алкан, Виктор Генев, Иван Бандаловски, Александър Цветков, Александър Василев, Рубен Бригидо, Карлос Охене (73- Яя Меледже), Мартин Камбуров (70- Зоран Йосипович), Иван Минчев (86- Ибрахима Конте), Педро Еуженио

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Лазар Марин (68- Александър Тонев), Костадин Ничев, Фернандо Виана, Еберт Кардосо, Кристиан Димитров, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем (70- Марко Перван), Антонио Вутов (56- Радослав Терзиев), Филип Филипов

Съдия: Стефан Апостолов
Жълти картони: Виктор Генев (Берое), Костадин Ничев, Фернандо Виана, Филип ван Арнем (Ботев)
Червен картон: Костадин Ничев (Ботев)