Волфсбург победи гостуващия новак Унион Берлин с 1:0 в среща от седмия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Оливер Глазнер останаха единствени в Бундеслигата без поражение от началото на сезона, а с актив от 15 точки се изкачиха на второто място, на точка зад лидера Борусия Мьонхенгладбах.

Столичани пък допуснаха четвърто поредно поражение и с 4 точки са в опасната зона на 16-ата позиция.

Домакините имаха превъзходство, но Вилиам, Жоао Виктор Сантос Са и Робин Кнохе направиха пропусни през първото полувреме.

В 69-ата минута Волфсбург заслужено поведе. Йосип Брекало изведе Воут Вегхорст в чиста позиция зад гърба на защитата на съперника и холандският таран стреля точно от 12 метра за 1:0.

Десетина минути по-късно домакините бяха близо и до втори гол, но вратарят Рафал Гикевич отклони в страничната греда опит на Максимилиан Арнолд да вкара директно от корнер.