Локомотив Пловдив завърши 1:1 в първата си контролна среща за новата година. Черно-белите посрещнаха на Кошарата Атлетик Куклен. Гостите откриха резултата през първото полувреме, а домакините изравниха през втората част. Феновете на тима от Лаута пък разпънаха познатите 2 плаката, с които искат равенство при финансирането на спортните бази под тепетата.

Гостите от Атлетик започнаха по-добре мача и още в 4-ата минута откриха резултата чрез Емил Аргиров. Аралица можеше да изравни резултата след подаване на Момчил Цветанов, но вратарят на гостите Кирил Акалски изпревари хърватския нападател и улови. След половин час игра хубава атака на домакините бе завършена от Габриел Молтер, но Акалски отрази. 5 минути по-късно Молтер отново стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 50-ата минута Мирза Хасанбегович изравни за домакините. Аралица подаде към каращият проби Хасанбегович, който надбяга защитник на гостите и пусна топката покрай Димитър Георгиев за 1:1.

В 58-ата минута нов гол на “смърфовете” бе отменен заради засада. Дейвид Малембана изведе Аралица, който пусна към Томашевич и хърватинът прати топката в опразнената мрежа. Оказа се обаче, че при паса на Аралица към Томашевич е имало засада.

Малко преди края на редовното време Карагарен се озова сам срещу вратаря, но изстрелът му срещна гредата.

Стартови състави:

АТЛЕТИК: Кирил Акалски, Юлиян Романов, Александър Христев, Борис Бисеров, Стефан Тинков, Емил Аргиров, Ангел Семерджиев, Елмаз Сюлейман, Мирослав Манев, Димитър Джонджоров, Андрей Атанасов

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Миховил Клапан, Матиас Акуня, Момчил Цветанов, Един Бахтич, Анте Аралица, Габрил Молтер