Ашли Барти сензационно отпадна на 1/2-финалите на Откритото първенство на Австралия.

Лидерката в световната ранглиста на женския тенис бе победена от 21-годишната американка София Кенин, която стигна до успеха след 7:6(6), 7;5 за час и 48 минути игра.

Преди мача представителката на домакините Барти бе абсолютна фаворитка за класирането на финала, но се изложи срещу 15-ата в света.

В първия сет пробиви нямаше, но Ашли нелепо изтърва два сетбола в тайбрека, като в него имаше аванс от 6:4.

В крайна сметка обаче нейната опонентка не само ги спаси, но и стигна до решителен минипробив с който поведе със сет аванс.

Във втория сет Ашли проби още в третия гейм и успя да задържи пробива си до десетия. В него Кенин го върна, а след това американката проби решително в заключителния 12-и гейм и така спечели мача.

Това е неин първи финал на турнир от "Шлема", а в спор за трофея тя ще срещне Гарбине Мугуруса или Симона Халеп.