Наполи спечели снощи с 2:1 при визитата си на Бреша след обрат в първия мач от 25-ия кръг в италианската Серия „А“.

Още в 3-ата минута гостите можеха да поведат, но Дрис Мертенс уцели гредата. Малко по-късно отново той имаше шанс да реализира, но стражът на Бреша спаси.

Домакините поведоха с гол на Йон Чансейор (26), който засече с глава центриране от ъглов удар. До почивката гостите опитаха натиск, но не успяха да изравнят.

Малко след началото на втората част Наполи все пак изравни. Алеш Матею игра с ръка в наказателното поле, а след намесата и на ВАР бе отсъдена дузпа. Лоренсо Инсиние (49-дузпа) изпълни точно 11-метровия наказателен удар за 1:1. Много скоро след това Фабиан Руис (54) направи обрата пълен след шут от границата на наказателното поле. Руис можеше да вкара и втори гол, но Йоронен успя да се справи с шута му.

Малко преди края на двубоя домакините имаха шанс да изравнят, но Марио Балотели прати топката над вратата.

След успеха Наполи излезе шести с 36 точки и изостава на 3 от петия Рома, който в неделя приема Лече. Бреша остава на предпоследната 19-а позиция с 16 точки.