Славия загря за предстоящото столично дерби с Левски с успех с 3:1 над Дунав (русе). "Белите" допуснаха рано гол, но успяха още през първото полувреме да обърнат нещата в своя полза, а през втората част затвърдиха успеха си.

Още в 9-ата минута Григор Долапчиев намери Юлиан Ненов, който изведе отлично Стефан Христов срещу Георги Георгиев. Нападателят не сгреши - 1:0 за Дунав.

Тимът на Златомир Загорчич натисна и успя да изравни в 27-ата минута. Тогава след центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката попадна на крака на Емил Стоев, който с мощен удар разстреля Благой Макенджиев - 1:1.

Малко преди края на първата част Емил Стоев получи пас по крилото, напредна и върна към точката на дузпата, където Филип Кръстев овладя и с точен удар по земя реализира, за да стане обрата пълен.

След почивката Емил Стоев бе изведен добре от Галин Иванов и с хубав удар оформи крайното 3:1. Националът пък имаше шанс също да се разпише сред голмайсторите, но стреля много слабо от дузпа и Благой Макенджиев изби топката.

Славия събра 36 точки и се утвърждава в първата шестица. Дунав пък е със 17 точки на 12-ото място.

Славия - Дунав 3:1
0:1 Стефан Христов (9)
1:1 Емил Стоев (27)
2:1 Филип Кръстев (38)
3:1 Емил Стоев (64)

Славия: 13. Георгиев, 55. Христов, 23. Виячки, 38. Гамаков, 29. Филипов, 77. Вълчев, 10. Карабельов, 71. Стоев, 10. Кръстев, 33. Г. Иванов, 9, Чунчуков

Дунав: 21. Макенджиев, 11. Димов, 29. Колев, 5. Николов, 22. Милчев, 7. Лазаров, 10. Кавалканете, 4. Цанков, 94. Ненов, 45. Долапчиев, 99. Христов