Турция и Русия завършиха 0:0 в контролна среща. Мачът в Анталия беше много скучен и беше неофициален дебют за новия селекционер на "сборная" Станислав Черчесов.

Първият интересен момент в двубоя дойде в 18-ата минута, когато Мур получи топката в центъра на терена, преодоля Новоселцев, но Жирков успя да блокира удара му. Малко след това защитата на Русия увисна и Тофун засече с глава, но право в ръцете на Акинфеев.

Гостите създадоха първото си опасно положение в края на полувремето, когато Смолов се освободи и стреля, но Бабаджан внимаваше и улови.

След час игра отново Смолов беше под светлината на прожекторите. Той навърза няколко противникови футболисти и беше спънат в наказателното поле, като руснаците претендираха за дузпа, но съдийската бригада остана безмълвна.

До края така и не падна гол и срещата завърши 0:0.

Турция – Русия 0:0

Турция: Бабаджан, Озбайракл, Азиз, Сеюнджю, Калдъръм, Унал, Топал, Туфан, Мор, Айхан, Тосун

Русия: Акинфеев, Кудряшов, Березуцкий, Новоселцев, Газинский, Оздоев, Шатов, Самедов, Жирков, Ерохин, Смолов