Нюкасъл допусна доста разочароваща домакинска издънка срещу Хъл Сити и загуби с 2:3. Това стана в среща от 5-ия кръг на Висшата лига.

"Свраките" съумяха да поведат в резултата за 1:0 и 2:1, но в крайна сметка "Тигрите" стигнаха до ценната победа.

Попаденията за домакините бяха дело на Лоик Реми, а за гостите се разписаха Роби Брейди, Ахмед Елмохамади и Соне Алуко.

Домакините заемат 11-ата позиция със 7 точки, докато Хъл има същия актив и е на 10-ата позиция в класирането.

В 9-ата минута домакините стигнаха до попадение след центриране на Сисе и удар с глава на Реми.

В 26-ата минута обаче Брейди изравни, след като направи хубав пробив и със силен удар от няколко метра прокара топката между краката на Крул.

Реми обаче отново изведе домакините напред след попадение в 44-ата минута.

Удар на Кабай бе блокиран, но неговият сънародник успя да довкара топката в мрежата.

В 48-ата минута Елмохамади изравни, след като с глава засече центриране от фаул.

За крайния обрат точен бе Алуко в 76-ата минута, който се освободи от противников бранител и от удобна позиция реализира.