Лацио и Милан направиха зрелищно 1:1 в голямото дерби от 24-ия кръг на Серия "А".

През първото полувреме домакините от Рим изпуснаха няколко чисти положения за гол, но все пак поведоха чрез дузпа. "Росонерите" обаче не се предадоха и в заключителните минути стигнаха до важната точка.

Останалите фаворити в калчото спечелиха своите мачове. Шампионът Ювентус продължава да поддържа аванса си на върха пред Рома на седем точки след 2:0 над Каляри. Двете попадения в Сардиния отбеляза звездната лятна покупка на "бианконерите" Гонсало Игуаин, с което се изравни с Един Джеко на върха на голмайсторската листа.

Нападателят на Рома отново профука дузпа, но все пак оформи крайното 2:0 за "вълците" като гост на Кротоне. Така двамата стрелци делят върха с по 18 точни изстрела, но плътно зад тях има още трима футболисти (б.р. - вижте най-добрите голмайстори по-долу).

Без звездите си Иван Перишич и Мауро Икарди, които са наказани, Интер не срещне проблеми при домакинството си на Емполи и се наложи с 2:0, със същия резултат Наполи удари Дженоа у дома.

Резултати и голмайстори:

Наполи – Дженоа 2:0
1:0 Желински (50), 2:0 Джакерини (68)

Фиорентина – Удинезе 3:0
1:0 Валеро (41), 2:0 Бабакар (62), 3:0 Бернардески (80)

Кротоне – Рома 0:2
0:1 Наинголан (40), 0:2 Джеко (77)

Торино – Пескара 5:3
1:0 Фалке (2), 2:0 Айети (9), 3:0 Белоти (15), 4:0 Ляич (53), 5:0 Белоти (61), 5:1 Айети (73-авт), 5:3 Бенали (75, 83)

Сасуоло – Киево 1:3
0:1 Матри (24), 1:3 Инглесе (39, 56, 67)

Палермо – Аталанта 1:3
0:1 Конти (19), 0:2 Гомес (26), 1:3 Чочев (41), 1:3 Кристанте (79)

Интер – Емполи 2:0
1:0 Едер (14), 2:0 Кандрева (54)

Сампдория – Болоня 3:1
0:1 Джемайли (18), 1:1 Муриел (82), 2:1 Шик (83), 3:1 Мбайе (88-авт)