Лион победи Рома с 4:2 в първи мач между двата отбора от 1/8-финалите в Лига Европа.

Французите губеха на почивката с 1:2, но през второто полувреме стигнаха до пълен обрат. За пореден път в основата на успеха на "хлапетата" бе Александър Лаказет. Диакхаби откри резултата за французите още в 8-ата минута, след като засече топката в опразнената врата.

Рома отговори светкавично и в 20-ата минута Мохамед Салах се възползва от елементарна грешка в защитата на Лион, за да направи 1:1. Фацио даде аванс на Рома в 33-ата минута. Защитникът засече с глава центриране на Де Роси.

Втората част започна с красив изравнителен гол на Толисо, който бе изведен от Лаказет. 16 минути преди края на срещата Набил Фекир завърши прекрасно самостоятелен рейд между няколко играчи на Рома за 3:2. В добавеното време на срещана Лаказет увенча добрата си игра с гол за крайното 4:2.

Шалке 04 и Борусия Мьонхенгладбах направиха зрелищен мач, който завърши без победител - 1:1. Хофман откри резултата за гостите в 16-ата минута, след като получи отличен извеждащ пас от Стиндъл.  Бургщалер възстанови равенството в 25-ата минута с отличен диагонален удар в мрежата на Ян Зомер. До края на първото полувреме и двата отбора пропусна добри възможности. След подновяването на играта Шалке 04 имаше тотално превъзходство, но Зомер и гредите спасиха Борусия от поражение.

Манчестър Юнайтед пък не успя да спечели на "картофената нива" в Русия, където направи 1:1 с Ростов. Хенрих Мхитарян даде преднина на гостите след подаване на Златан Ибрахимович, а домакините изравниха малко след началото на второто полувреме.

Резултати и голмайстори:

Ростов – Манчестър Юнайтед 1:1
0:1 Хенрик Мхитарян (35), 1:1 Александър Букаров (53)

ФК Копенхаген – Аякс 2:1
1:0 Расмус Фалк (1), 1:1 Каспер Доберг (32), 2:1 Андреас Корнелиус (60)

АПОЕЛ Никозия – Андерлехт 0:1
0:1 Николае Станчю (29)

Селта – ФК Краснодар 2:1
1:0 Даниел Вас (50), 1:1 Виктор Клаесон (56), 2:1 Клаудио Бовю (90)

Гент – Генк 2:5
0:1 Руслан Малиновски (21), 1:1 Самуел Калу (27), 1:2 Омар Колай (33), 1:3 Мбвана Самата (41), 1:4 Жере Уронен (45), 2:4 Калифа Кулибали (61), 2:5 Мбвана Самата (72)

Лион – Рома 4:2
1:0 Муктар Диакаби (8), 1:1 Мохамед Салах (20), 1:2 Федерико Фацио (33), 2:2 Корентин Толисо (47), 3:2 Набил Фекир (74), 4:2 Александър Лаказет (90)

Олимпиакос – Бешикташ 1:1
1:0 Естебан Камбиасо (36), 1:1 Винсен Абубакар (53)

Шалке – Борусия Мьонхенгладбах 1:1
0:1 Джонас Хофнам (15), 1:1 Гуидо Бургсталер (25)