Славия завърши наравно 1:1 у дома с Локомотив Пловдив в двубой от 22-ия кръг в Първа лига, който се игра при непрестанен снеговалеж.

В шестата минута на тежкия терен гостите поведоха в резултата. Веселин Марчев подаде към Димо Бакалов и той отблизо се разписа във вратата, пазена от Антонис Стериакис.

В 20-ата минута гръцкият страж на "белите" спаси удар на Симеон Райков, а столичани отговориха с удар на Галин Иванов. В последните минути на първата част Парвиз Умарбаев стреля от малък ъгъл, но не успя да затрудни Стериакис.

Две минути след почивката Муса Мухамед получи директен червен картон, защото спря откъсващия се на голова позиция Галин Иванов. В 52-ата минута Галин Иванов би неточно след разбъркване в наказателното поле на пловдивчани, а домакините започнаха изцяло да диктуват събитията на терена.

Десет минути по-късно Иван Минчев центрира от ъглов удар и Костадин Велков стреля, но ударът му беше блокиран. В 70-ата минута Димитър Буров опита да прати топката в наказателното поле, а центрирането му се превърна в удар, а топката срещна страничната греда на вратата, пазена от Илко Пиргов.

Шест минути по-късно удар с глава на Галин Иванов беше изчистен от голлинията. В последните секунди на редовното време далечен шут на Александър Александров затрудни много Илко Пиргов, но до попадение не се стигна.

В петата минута на добавеното време "белите" изравниха с гол с глава на резервата Янис Карабельов, който се разписа след центриране отдясно на Галин Иванов.

След това равенство Славия заема девето място с 25 точки, докато Локомотив е на седма позиция с 27 точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=4ace840dfe" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Славия - Локомотив Пловдив 1:1

Голмайстори: 0:1 Димо Бакалов 6, 1:1 Янис Карабельов 90+5

Славия: Антонис Стериакис, Александър Александров, Костадин Велков, Андреа Христов, Димитър Буров (72-Чигози Мба), Емил Мартинов (77-Янис Карабельов), Стефан Велев, Иван Минчев, Галин Иванов, Ивайло Димитров (86-Владислав Узунов), Милчо Ангелов

Локомотив: Илко Пиргов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Муса Мухамед, Парвиз Умарбаев (84-Янко Ангелов), Игор Банович, Димо Бакалов (46-Жуниор), Веселин Марчев, Симеон Райков (51-Архан Исуф), Димитър Велковски, Анте Аралица