Славия разгроми закъсалия в класирането Септември (София) с 3:1 в среща от 12-ия кръг на Първа лига и събра 16 точки, с които се изкачи на 7-о място. Белите решиха мача само в рамките на началните пет минути, в които поведоха 2:0. Гостите от Септември инкасираха девета поредна загуба.

Още във 2-ата минута Александру Бенга си вкара автогол, след като Георги Йомов центрира отдясно по атаката за Славия. Румънецът Бенга опита да изчисти топката, но я вкара в своята врата за 1:0. Само след още две минути стана 2:0.

Йомов задържа топката на десния фланг, подаде на включилия се бек Марем, който центрира и Мицански с атрактивно полуволе на задна греда я прати в мрежата за 2:0.

В следващите 30 минути Славия продължи да доминира и пропусна две чудесни възможности за нови голове. Македонецът Ашковски от ляво, както и Милчо Ангелов от 10-ина метра при отбита топка пропуснаха да пратят топката за трети път в мрежата на Янко Георгиев.

Първото опасно положение пред Георги Петков беше в последната минута на първата част, но ударът на Бенга с глава беше избит от ветерана на вратата на Славия.

В 56-ата минута Ангелов пропусна отново да се разпише, но в 62-ата минута Йомов увенча добрата си игра и с попадение, след като оползотвори прекрасно центриране на Мицански. До края на мача гостите успяха само да върнат едно попадение чрез Ишмаел Байду, който беше точен, използвайки грешка на защитата на Славия.

Славия - Септември 3:1

1:0 Александру Бенга 2-автогол
2:0 Илиан Мицански 4
3:0 Георги Йомов 62
3:1 Ишмаел Байду 90+1

Славия: Георги Петков, Тейнур Марем, Андреа Христов, Милен Гамаков, Стефан Ашковски (59- Момчил Цветанов), Славчо Шоколаров, Владислав Узунов, Милчо Ангелов (71- Филип Кръстев), Янис Карабельов, Илиан Мицански, Георги Йомов (83- Кристиан Пешов)

Септември (София): Янко Георгиев, Александру Бенга, Васил Добрев, Георги Стоичков, Александър Георгиев, Борис Галчев (65- Димитър Костадинов), Ишмаел Байду, Крис Гади, Яя Меледже (57- Фабиано Алвеш), Мирослав Будинов (72- Георги Русев), Асен Чандъров