Етър завърши 2018 година с победа и надежди за класиране в първата шестица в българския шампионат. В двубой от 20-ия кръг отборът от Велико Търново победи с 2:0 у дома състава на Септември.

В 11-ата минута Александру Бенга стреля опасно, но топката беше изчистена в ъглов удар.

Домакините взеха аванс в резултата в 28-ата минута. Велко Батрович пое кълбото от центъра на терена, след което напредна, преодоля съпротивата на бранителите и не остави шанс за Янко Георгиев с точния си шут.

Пет минути преди почивката Георги Русев отправи точен удар към Христо Иванов, но сбърка, тъй като можеше да подаде топката към Крис Гади, който беше оставен непокрит.

През втората част домакините опитаха реализират второ попадение. В 57-ата минута Румен Руменов центрира към Даниел Младенов, но ударът му с глава беше неточен.

Осем минути след това удар на Иван Тилев от границата на наказателното поле мина над вратата, пазена от Христо Иванов.

В 76-ата минута Крум Стоянов завърши отлично бърза контра на домакините и с техничен удар преодоля стража Янко Георгиев.

Пет минути след това опасен шут на Георги Стоичков премина на сантиметри от вратата на Етър.

След този успех "виолетовите" имат актив от 30 точки на седма позиция в елита, докато Септември е на 13-та позиция със само 14 спечелени точки.

Етър - Септември 2:0

Голмйстори: 1:0 Велко Батрович 28, 2:0 Крум Стоянов 76

Етър: Христо Иванов, Венцислав Василев, Аласана Мане, Иван Скерлев, Крум Стоянов, Никола Колев, Пламен Гълъбов, Румен Руменов (88-Чавдар Ивайлов), Велко Батрович (75-Димо Атанасов), Даниел Младенов, Флорент Боджадж (79-Иван Петков)

Септември: Янко Георгиев, Борис Галчев, Александру Бенга, Асен Чандъров, Георги Русев (80-Владимир Николов), Георги Стоичков, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Крис Гади (69-Здравко Димитров), Стилиян Николов, Фабиано Алвеш (46-Иван Тилев)

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Георги Иванов
Жълти картони: Крум Стоянов, Иван Петков (Етър), Стилиян Николов (Септември)