Витоша Бистрица победи с 3:0 у дома Етър Велико Търново в последен двубой от 29-ия кръг в Първа футболна лига. Емил Гъргоров, Иван Вълчанов и Стефан Христов вкараха головете за успеха.

В 25-ата минута Витоша излезе напред в резултата с гол на Емил Гъргоров. Опитният футболист се възползва от груба грешка на вратаря Анатоли Господинов, който бе пресиран при изнасянето на топката от Григор Долапчиев. След рикошет топката достигна до Гъргоров, който на празна врата не сбърка.

След подновяването на играта Иван Вълчанов удвои в 58-ата минута. Гъргоров даде пас в коридор на своя съотборник, който финтира Пламен Гълъбов и стреля към близкия ъгъл, а топката се удари в гредата и спря в мрежата след поредната неубедителна намеса на Господинов.

Вратарят се реваншира малко след това ,след като изби удар под гредата на Вълчанов. Етър можеше да се върне в мача 15 минути преди края, но Христиан Василев спря удар на резервата Даниел Младенов.

В последната минута на добавеното време Стефан Христов с диагонален удар оформи крайното 3:0.

Витоша има 31 точки в група "А" на втората осмица и запази надеждата да играе в плейофите в Лига Европа, въпреки че изостава на 7 пункта от Ботев Враца. Етър е убедителен лидер с 44 точки.

Витоша - Етър 3:0

Голмайстори: 1:0 Емил Гъргоров 25, 2:0 Иван Вълчанов 58, 3:0 Стефан Христов 90+3

Витоша: Християн Василев, Четин Садула, Петко Цанков, Михаил Милчев, Георги Купенов, Емил Гъргоров (88-Георги Амзин), Григор Долапчиев (73-Стефан Христов), Иван Вълчанов, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров (75-Кристиян Кочилов), Юлиян Попев

Етър: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Пламен Гълъбов, Артьом Артюнин, Александър Георгиев, Георги Сърмов, Никола Колев (83-Румен Руменов), Аласана Мане, Иван Стоянов (67-Милчо Ангелов), Велко Батрович, Флорент Боджадж (74-Даниел Младенов)