Дунав спечели мача с Локомотив Пловдив на Градския стадион в Русе с 2:0 и така записа втора поредна победа и седма от началото на първенството.

Двубоят не започна добре за гостите от Пловдив. Във втората минута Лукас Масоеро получи червен картон, след като фаулира Светослав Ковачев в наказателното поле. За нарушението съдията отсъди дузпа в полза на Дунав, а Драгош Фиртулеску бе точен от бялата точка.

Домакините бяха по-активни на терена през първата част. Нападаха често и успяха да удвоят преднината си в 40-ата минута след добра контраатака. Ковачев напредна и подаде на Иса, а той пусна пас към Фиртулеску. Така румънецът отбеляза своя втори гол в мача.

През втората част гостите бяха по-активни, като на два пъти - в 53-ата и в 58-ата минута, Марич бе близо до гола. В 60-ата минута Карагерен също стреля опасно, но топката излезе в аут.

В 77-ата минута Петър Патев отправи удар, но вратарят Илко Пиргов отби. При добавката също не се стигна до гол. До края на мача Дунав създаде още няколко положения, при които можеше да отбележи ново попадение, но без успех.

Дунав Русе - Локомотив Пловдив - 2:0
1:0 Драгош Фиртулеску (4 - дузпа)
2:0 Драгош Фиртулеску (40)

Дунав (Русе): Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Божидар Васев, Диян Димов (82 - Христо Попадийн), Свилен Щерев, Самуел Инкоом, Драгош Фиртулеску (64 - Мартин Станкев), Светослав Ковачев, Исмаил Иса (67 - Ахмед Ахмедов)

Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Никола Марич (84 - Илиян Томов), Уирис Оливейра, Парвиз Умарбаев, Елитон, Октай Юсеин (58 - Желязко Калинов), Ален Ожболт (82 - Мартин Паскалев)