Дунав направи първа крачка към спасението си в Първа лига. В мач-реванш от плейофите русенци победиха с 1:0 като гости Витоша Бистрица и с общ резултат 1:0 се наложиха над бистричани.

Следващият съперник на "драконите" ще бъде Септември, а победителят от сблъсъка ще запази мястото си в елита.

Гостуващият отбор започна по-силно двубоя и в 16-ата минута Диян Димов центрира, а Исмаил Иса засече топката във вратата на отбора от Бистрица.

Преди края на първата част домакините отговориха с удар на Лъчезар Котев.

След почивката Дунав продължи да бъде по-активен и потърси второ попадение във вратата на Витоша. Ахмед Ахмедов и Светослав Ковачев направиха сериозни пропуски в наказателното поле, а вратарят Християн Василев се намеси решително на два пъти в рамките на само три минути.

В добавеното време Ковачев получи червен картон заради спречкване с противниковите футболисти.

Витоша ще се изправи срещу отбор от втора дивизия в опит да запази елитния си статут. Следващият противник на "тигрите" ще бъде Монтана, Арда Кърджали или ЦСКА 1948.

Витоша Бистрица - Дунав Русе 0:1
0:1 Исмаил Иса 16

* Дунав е краен победител след общ резултат 1:0.

червен картон: Светослав Ковачев (Дунав) 90+2

Витоша: Християн Василев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Четин Садула, Георги Купенов, Емил Гъргоров, Иван Вълчанов (69-Стефан Христов), Лъчезар Котев (84-Георги Амзин), Григор Долапчиев (59-Наско Милев), Юлиян Попев

Дунав: Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Александър Исаевски, Диян Димов, Христо Попадийн (87-Красимир Станоев), Самуел Инкоом, Божидар Васев (81-Драгош Фирцулеску), Светослав Ковачев, Исмаил Иса (69-Ахмед Ахмедов)