Локомотив (Пд) разгроми с 5:2 Арда като гост в мач от петия кръг на Еfbet Лига. "Смърфовете" гостуваха на собствения си стадион в пловдивския парк "Лаута".
Причината е, че стадиона на новака в елита още не е готов за мачове на това ниво. С автогол и гол се изяви футболистът на пловдивчани Йосип Томашевич. "Черно-белите" първи организираха опасна атака. Това стана в 4-ата минута, когато Ален Ожболт проби отдясно и стреля, но Иван Караджов хвана топката. В 11-ата минута вратарят на Арда Иван Караджов изпусна центрираната към него топка и от това се възползва Уирис Густаво, който с глава откри резултата за 0:1.

Новаците в елита се объркаха и Дейвид Молембана им вкара втори гол след две минути, които обаче беше отменен, заради маркирано нарушение среща вратаря на домакините. В 15-ата минута обаче локомитивци стигнаха до ново попадение. Димитър Илиев центрира към Бирсент Карагарен, който с глава се разписа за 0:2. Десет минути по-късно Иван Караджов се намеси решително и изпревари Ален Ожболт при опасна атака на "черно-белите". Футболистите на Арда рeагираха и в 27-ата минута Радослав Василев стреля, но Мартин Луков хвана коженото кълбо.

В 38-ата минута Али Сам излеза на удобна позиция, но пропусна. В 42-ата минута Ален Ожболт се размина с топката пред вратата на съперника след подаване на Бирсент Карагарен. В 44-ата минута Ален Ожболт окончателно довърши Арда, отбелязвайки третия гол във вратата на новака в елита след подаване на Димитър Илиев.

"Черно-белите" започнаха по-активно и второто полувреме. В 51-ата минута Ален Ожболт подаде на Един Бахтич, който бе точен за 0:4. Четири минути по-късно Веселин Марчев върна едно попадение за 1:4. В 64-ата минута Георги Илиев изведе на удобна позиция Ален Ожболт, който обаче прати топката в аут. В 72-ата минута Йосип Томашевич си вкара автогол за 2:4 при опита си да изчисти топката. Пет минути по-късно Йосип Томашевич се реваншира вкарайки петия гол във вратата на Арда в този мач. Темпото на игра спадна в края на мача в голямата жега в Пловдив и до нови попадение не се стигна.

Арда - Локомотив (Пд) - 2:5

Голмайстори: 0:1- Уирис Густаво (11), 0:2- Берсент Карагарен (15), 0:3- Ален Ожболт (44), 0:4- Един Бахтич (51), 1:4- Веселин Марчев (55), 2:4- Йосип Томашевич (72- автогол), 2:5- Йосип Томашевич (77)

Арда: Иван Караджов, Деян Лозев, Милен Стоев, Зоран Гаич, Дарко Глишик, Емил Мартинов, Веселин Марчев (57- Атанас Кръстев), Иван Коконов, Румян Ховсепян (79- Ахмед Осман), Радослав Василев, Елиша Сам (59- Жоао Аморим)

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Петър Витанов, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Бирсент Карагарен (50- Момчил Цветанов), Петър Витанов, Уирис Густаво Оливейра, Йосип Томашевич, Един Бахтич, Ален Ожболт (70- Николай Николаев), Димитър Илиев (58- Георги Илиев)