Берое стартира пролетния дял на efbet Лигата, след като в мач от 21 кръг се наложи с 2:0 над Етър. Новото попълнение Октавио Мантека и Мартин Камбуров бяха точни в края на мача и донесоха успеха на тима на Димитър Димитров.

Първото полувреме Етър имаше по-чистите положения за гол. Един път гредата спаси домакините, а след това и Душан Перниш на три пъти се намеси при удари на гостите. Две от изявите му бяха в една атака на „болярите“ пет минути преди почивката.

Берое промени ситуацията през второто полувреме, когато наложи надмощие на терена. Тимът на Херо имаше две добри положения в средата на втората част. Първо Крум Стоянов остана на сантиметри от гола, а след това новото попълнение Октавио Мантека след удар с глава стреля в гредата.

Бразилецът обаче се разписа в 88-ата минута, когато с глава засече центриране на Милен Желев отдясно. Три минути по-късно и Мартин Камбуров вкара с глава, а асистенцията беше на Иван Минчев.

Така 39-годишният нападател вече има 229 гола в родния футболен елит и се доближи на 24 от рекорда на Петър Жеков, който е голмайстор №1 в историята на шампионата с 253.

С втората си поредна победа Берое събра актив от 31 точки и излезе временно на петото място в класирането, на една точка пред Славия, на две пред Черно море и на три пред Арда и Ботев (Пловдив). Всички те обаче имат по един мач по-малко. Етър, който няма победа в efbet Лигата вече пети пореден мач, е десети с 18 точки.

БЕРОЕ - ЕТЪР 2:0
1:0 Maнтека (88)
2:0 Камбуров (91)

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 10. Гаюс Макута, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 59. Ахмед Тоуба, 73. Иван Минчев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 23. Александър Дюлгеров, 44. Божидар Кацаров, 11. Антон Огнянов, 77. Дино Мартинович, 84 . Здравко Илиев, 14. Иван Скерлев, 31. Красимир Станоев, 22. Никола Колев, 8. Педро Лагоа, 10. Флорент Боджадж