Собственикът на Миньор Перник Никифор Вангелов ще прекрати издръжката на клуба за новия сезон. Сензационната новина бе оповестена от местния сайт PernikToday.

Мотивите за решението на бизнесмена все още не са неизвестни, но се очаква да има повече яснота около ситуацията при "чуковете" в петък.

През последните четири сезона след завръщането си в елита перничани успяха да се утвърдят като един от стабилните тимове в групата, а през този сезон се превърнаха в една от приятните изненади, след като удариха както Левски на "Герена", така и ЦСКА на стадиона на "Мира" в Перник.

Освен това през есента на 2009 година "чуковете" хвърлиха истинска бомба, след като поразиха ЦСКА с 3:0 насред София.