Седемкратният участник в Мача на Звездите Трейси Макгрейди ще продължи кариерата си в Китай.

33-годишният баскетболист, който през последните години бе преследван от контузии, не успя да си уреди договор с тим от НБА досега и е предпочел да изиграе един сезон в Азия, където ще носи екипа на Кингдао.

През септември той бе на лагерите на Сан Антонио и Ню Йорк, но не успя да убеди нито един от тимовете да му предложи контракт, така че след 15 години в Лигата ще се изправи пред ново предизвикателство.

Тъй като дълго време бе съотборник с китайското чудо Яо Мин в Хюстън, Ти Мак е изключително популярен в страната и това определено ще повиши още повече интереса към играта, който и без това е достатъчно голям.

Китайският шампионът приключва през март, така че след това той ще има възможност да се върне в Лигата и да подпише краткосрочен договор с отбор от НБА като свободен агент. Миналата есен някои други играчи носеха екипа на китайски тимове, докато траеше локаута, след което се завърнаха в НБА.