Италия е в една група с Бразилия за турнира за Купата на Конфедерациите, отреди жребия за турнира теглен днес. Двата отбора с най-много световни титли зад гърба си ще премерят сили още в груповата фаза на надпреварата, която ще се проведе идното лято (15-30 юни). В групата са още отборите на Мексико и Япония.

В другата група В са световния и европейски първенец Испания, Уругвай, Таити и бъдещия шампион на Африка, който ще бъде определен през февруари.

Бразилия, като домакин на турнира, получи водещата позиция в група А, а Испания като световен шампион взе лидерското място в другата група. После, след като по регламент не може в групите да има сблъсък на отбори от един континент Италия отиде в група А. Адзурите участват на турнира като финалист от Евро 2012, където Испания триумфира. Ла Фурия обаче има място на Купата на конфедерациите като световен шампион.

Жребият бе теглен в Сао Пауло. Бившият капитан на Бразилия Кафу бе част от церемонията по тегленето на групите. Той представи новата топка, с която ще се играе и тя се нарича "Кафуза".

Шест града ще са домакини на мачовете - Рио де Жанейро, където ще е финала, Бело Оризонте, Бразилия, Форталеза, Салвадор и Ресифе. Първият мач е на 15 юни между Бразилия и Япония.

ЖРЕБИЯТ

Група А
Бразилия
Япония
Италия
Мексико

Група В
Испания
Уругвай
Таити
Шампионът на Африка 2013