Дуайт Хауърд се появи неочаквано в тима на ЛА Лейкърс, след като се почувства по-добре и това оказа своето влияние.

Очакванията бяха центърът да пропусне още един сблъсък заради болки в рамото, но той се отчете с 22 точки и 14 борби и помогна на калифорнийци да бият Кливланд със 113:93 и да спрат серията си от 6 поредни загуби.

„Когато играем по този начин е сигурно, че ще спечелим. Просто трябва да пренесем солидното си представяне и в други мачове и тогава добрите резултати ще бъдат факт” коментира Хауърд, който успя в 9 от 11 изстрела от игра.

Коби Брайънт наниза 23 точки за триумфа, който бе първи за 2013-а година, но все още с баланс 16-21 тимът остава твърде далеч от зоната на плейофите. Освен това в четвъртък предстои сблъсък с шампиона Маями, който трябва да покаже дали наистина у калифорнийци има прогрес.

Домакините стартираха силно и в последната минута на първата четвърт вече водеха с 37:18, така че за Кавалерите не останаха особени шансове и отборът загуби за 7-и път в последните си 9 срещи.

Останалите резултати: Ню Йорк – Ню Орлийнс 100:87, Торонто – Милуоки 96:107, Бруклин – Индиана 97:86, Сан Антонио – Минесота 106:88, Денвър – Голдън Стейт 116:105, Портланд – Оклахома Сити 83:87.