
Гардът, който играе втория си сезон в лигата и в петък блесна в мача на изгряващите звезди, завърши с 23 точки във финала и победи Мат Бонър от Сан Антонио, който остава с 20 точки.
Както обикновено участниците имаха минута на разположение да стрелят общо 25 пъти от 5 различни позиции, като максималният брой точки бе 30.
Ървинг бе невероятен и успя в 17 от първите си 18 опита. В оставащите 7 изстрела малко развали процента си, но все пак направи достатъчно, за да спечели. Той остана на 2 точки от рекорда на Крейг Ходжис и Джейсън Капоно.
И тук първият кръг бе отборен, като Ървинг завърщи първи от Изток с 18 точки. Със 17 остана Стив Новак от Ню Йорк, а с Пол Джордж от Индиана едва с 10. Бонър пък се справи със Стивън Къри от Голдън Стейт (17) и Райън Андерсън от Ню Орлийнс (18) по пътя към финала.
В конкурса по умения с топка победител стана новобранецът Деймиън Лилард от Портланд. Той мина по трасето, което включваше дрибъл, стрелба от тройката и уцелване на мишени с подаване, за 29,8 секунди, като победи Джру Холидей от Филаделфия, който го преодоля за 35,6 секунди. Другите участници в надпреварата бяха Тони Паркър и Джереми Лин.
В състезанието по надстрелване победи отборът на Маями съставен от Крис Бош, звездата от женската НБА Суин Кеш и легендата Доминик Уилкинс. На финала те надвиха тима на Оклахома Сити, за който участваха Ръсел Уестбрук, Мая Муур и Робърт Ори.
Според правилата отборите имаха по 2 минути да реализират изстрели от 6 различни позиции на полето, включително и от центъра. Бош успя да вкара след минута и 29 секунди, докато Уестбрук така и не стигна до успеха при този труден опит и тимът му загуби.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар