Петкратният шампион на НБА Дерек Фишър се завърна в Лигата, като подписа с Оклахома Сити, където игра и през миналия сезон.

По-рано през сезона той бе част от Далас, но след 9 мача за Маверикс се контузи, а впоследствие обяви, че е постигнал споразумение да напусне отбора, за да бъде по-близо до семейството си.

Сега обаче Фишър се присъединява към Тъндър, след като миналия сезон помогна на отбора да достигне до финала в Лигата и целта през тази кампания остава поне повторение на постижението.

“Много се радваме, че можем да приветстваме отново при нас Дерек Фишър. Миналия сезон той бе изключително полезен на отбора и сме сигурни, че и сега ще допринесе за постигането на целите ни” каза генералният мениджър Сам Прести.

Бившият играч на ЛА Лейкърс записа записа средно по 4,9 точки и 1,4 асистенции в 20 мача от редовния сезон за Оклахома Сити, а в плейофите се отчете с по 6,3 точки и 1,3 паса за 22 минути игра.

В момента Кевин Дюрант и компания са на второ място в конференцията, като изостават от Сан Антонио, но така бе и миналия сезон, когато победиха Шпорите на финала на Запад.